Le Championnat: Remis PSG z Nice

Paris Saint Germain zremisowało z Nice 1:1 w meczu na szczycie 5. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Zespół z Nicei ma na koncie 10 punktów i utrzymał tym samym prowadzenie w ligowej tabeli.

Beniaminek zdobył pierwszego gola w 61. minucie za sprawą Eversona. Punkt dla ekipy ze stolicy Francji zdobył Cardetti kwadrans przed końcem.

Drużyna Jacka Bąka RC Lens wygrała z AS Monaco 1:0. Strzelcem gola na wagę trzech punktów był Diop, a Polak spędził na murawie całe spotkanie.

Olympique Lyon stracił punkty w Sochaux, przegrywając z tamtejszym zespołem 1:2. Wszystkie gole padły w ostatnich 22 minutach. Trafienia Monsoreau (68. min) i Pagisa (84. min) dały gospodarzom prowadzenie 2:0. Tuż przed końcem padła honorowa bramka dla drużyny z Lyonu - gola samobójczego zdobył Saveljic.