Le Championnat: Nice na czele

Beniaminek z Nicei objął prowadzenie we francuskiej ekstraklasie piłkarskiej. Nice w 4. kolejce pokonało na własnym boisku Montpellier 2:1 i lepszą różnicą bramek wyprzedza w tabeli AJ Auxerre.

W pojedynku w Nicei pierwsi gola zdobyli piłkarze gości. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Mezague. Reakcja beniaminka była jednak natychmiastowa. Tuż przed przerwą wyrównał Diawara, a w 64. minucie decydującego gola zdobył Roy.

Zespół z Auxerre mial także trudną przeprawę z Guingamp, ale ostatecznie dzięki trafieniu Cisse w 75. minucie udało mu się zdobyć komplet punktów.

Zespół Piotra Świerczewskiego Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe ze Stade Rennes 3:1, a Polak rozegrał dobre spotkanie. Świerczewski spędził na murawie 79 minut i został zmieniony przez Olembe. Gole dla ekipy z Marsylii zdobyli Chapuis (2 trafienia) i Sahko. Gospodarze od 64. minuty grali w "10" po czerwonej kartce dla Loeschbora i to właśnie w końcówce Olympique zdobył dwa gole na wagę trzech punktów.

FC Nantes w niezwykle zaciętym pojedynku zremisowało na własnym stadionie z RC Lens 2:2, choć po 27 minutach prowadziło już 2:0. W zespole gości zabrakło tym razem Jacka Bąka.