Reklama

Reklama

Laporta: Mogliśmy działać wcześniej

Prezes FC Barcelona, Joan Laporta przyznał, że powinien był pozwolić na odejście Ronaldinho rok wcześniej. Ujawnił też, że poważnie zastanawiał się nad zatrudnieniem jako trenera Johana Cruyffa.

Laporta uważa, że brazylijski gwiazdor mógł dać z siebie więcej, zanim został sprzedany do AC Milan. Forma i postawa Ronaldinho były krytykowane przez ostatnie dwa lata obecności piłkarza na Camp Nou. Nawet prezydent klubu przyznaje, że po zdobyciu w 2006 roku mistrzostwa Hiszpanii i zwycięstwie w Lidze Mistrzów zawodnik spoczął na laurach.

- Po tym wspaniałym sezonie zauważyliśmy, że niektórzy piłkarze są zbyt rozluźnieni, jednak nadal byliśmy blisko kolejnego tytułu w Hiszpanii, dlatego postanowiliśmy zachować większą część składu - twierdzi Laporta. - Teraz być może podjąłbym inne decyzje, ale trudno, stało się i nic na to nie poradzimy - dodaje.

Reklama

- Ronaldinho zawsze był pozytywnie nastawiony do gry w Barcelonie i nigdy nie mówił, że chce odejść. W rozmowie ze mną obiecał, że znów będzie najlepszy, więc dlatego został z nami na kolejny sezon. Nie mogliśmy przewidzieć, że tak to się potoczy - przyznaje prezydent. - Większy problem mieliśmy z Eto'o, który jednak zmienił swoje nastawienie do gry w klubie i również on znalazł miejsce w składzie drużyny - ujawnia.

Laporta poinformował również w jaki sposób Josep Guardiola został trenerem pierwszego zespołu. - Po problemach z Frakiem Rijkaardem, powiedział mi, że nie będę miał odwagi by dać mu drużynę. Odpowiedziałem, że się jeszcze przekona. Tak naprawdę już w grudniu 2007, Johan Cruyff powiedział mi, że Guardiola nadaje się na trenera Barcelony - oświadczył prezydent. - Gdy poinformowałem Rijkaarda, że jeśli nie wygra żadnego trofeum, zastąpi go Josep, koniecznie chciał go włączyć do sztabu szkoleniowego, jednak ten zajęty był Barcą B - dodał.

Laporta ujawnił też, że myślał o tym by poprosić Cruyffa by ten przejął drużynę, w razie wcześniejszego zwolnienia Rijkaarda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje