Reklama

Reklama

Kwitnie handel przed meczem Hiszpania - Polska

Piłka nożna w Hiszpanii to nie tylko sport. To przede wszystkim interes. Widać to doskonale w Murcji, gdzie Polacy we wtorek wieczorem rozegrają towarzyskie spotkanie z mistrzami Europy.

Stolica prowincji o tej samej nazwie nie może poszczycić się wielkim klubem piłkarskim. Miejscowy Real gra na zapleczu Primera Division, a w zespole próżno szukać wielkich nazwisk. Kibice poszczycić się za to mogą wspaniałym stadionem i prawdziwą miłością do futbolu.

Obiekt położony w komercyjnej części miasta, wokół centrów handlowych może pomieścić prawie 32 tys. widzów. Ponad trzy czwarte miejsc w okresie sezonu ligowego zajmują stali bywalcy, posiadacze karnetów.

Tym razem otworzony w 2006 roku obiekt Nuevo Condomina wybrano na pożegnanie się fanów z reprezentacją przed jej wylotem na piłkarskie mistrzostwa świata w RPA. Spotkanie z Polską będzie ich ostatnim sprawdzianem przed mundialem.

Reklama

Już w poniedziałek wokół stadionu kwitł handel. Koszulki - z krótkim rękawem i na ramiączkach. Z numerami i bez. Dla dorosłych i dla dzieci. Męskie i żeńskie. Od 5 do 50 euro. Każdy znajdzie coś dla siebie. A wszystko po to, by jak najlepiej móc się zidentyfikować z reprezentacją.

"W tej chwili wszystko schodzi. Bez znaczenia, czy są to kubki, długopisy, ubrania. Ludzie wierzą w sukces, a my lubimy oglądać mecze w większym gronie. Wtedy przecież jakoś musimy móc się identyfikować. Liczę na to, że im dalej nasza drużyna będzie awansować, tym lepiej będą się sprzedawać kolejne rzeczy. Wtedy już każdy będzie chciał mieć jakiś kibicowski gadżet" - powiedział jeden z handlujących pod stadionem.

To jednak nie koniec atrakcji. Oprócz gadżetów fani mogą wziąć udział w licznych konkursach. Na placu przed obiektem rozstawiono mnóstwo namiotów, w każdym coś innego, ale motyw przewodni jest jeden - mistrzostwa świata. Zabawy organizowane są dla najmłodszych, jak i dla tych starszych, a główną nagrodą wyjazd na mundial.

Również centra handlowe żyją wyłącznie afrykańską imprezą. W restauracjach i fast foodach można zamówić specjalne "mistrzowskie menu", w sklepach roi się od gadżetów - od skarpetek po ręczniki, a na plakatach widać już hiszpańskich zawodników podnoszących złoty puchar. Innego scenariusza na Półwyspie Iberyjskim się nie przewiduje.

Początek spotkania Hiszpanii z Polską zaplanowano na godz. 22.00.

Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | handel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje