Reklama

Reklama

Koronawirus w piłce. W Irlandii planują turniej próbny dla najlepszych drużyn

Coraz więcej europejskich krajów informuje o planach wznowienia rozgrywek piłkarskich w czasie pandemii koronawirusa. W Irlandii chcą najpierw zorganizować turniej "próbny" dla swych najmocniejszych drużyn.

W ten sposób ocenią, jak najlepiej zorganizowane zespoły będą przestrzegać zaleceń medycznych itd.

Organizacja League of Ireland podała, że w zawodach przy pustych trybunach wezmą udział: Dundalk FC, Shamrock Rovers, Bohemian FC i Derry City.

Według mediów, w poniedziałek w Irlandii rozpoczyna się proces "odmrażania" sportu, ale komisja medyczna piłkarskiego związku nie zaleca jeszcze otwierania boisk i tym samym prowadzenia treningów nawet w małych grupach.

Zaleca się realizowanie programu pilotażowego, czyli na razie przygotowania czterech klubów - tych zakwalifikowanych do europejskich pucharów. "W ten sposób będzie można przeanalizować każdy etap powrotu do piłki nożnej, poczynając od bezpiecznego wznowienia zajęć" - podkreślono.

Reklama

Od 26 maja w wyżej wymienionych czołowych ekipach przeprowadzane będą testy na koronawirusa. Wszystkie pozostałe kluby wrócą do treningów 29 czerwca.

W Irlandii obwiązuje system rozgrywek wiosna - jesień; w tabeli po pięciu kolejkach (niektóre ekipy rozegrały po cztery spotkania) prowadzi Shamrock Rovers 15 punktów, przed Dundalk FC 12.

giel/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL