Reklama

Reklama

​Koronawirus w piłce. Piłkarze Hutnika Kraków zrezygnowali z części wynagrodzeń

Zawodnicy trzecioligowego Hutnika Kraków zrzekli się z części swojego uposażenia, co ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Drużyna chce w ten sposób wesprzeć klub w trudnej sytuacji finansowej.

Na obniżenie pensji w tym trudnym dla wszystkich klubów okresie decydują się najbardziej uznane marki na świecie, na czele z FC Barcelona, ale także mniejsze zespoły z niższych lig.

W środę informowaliśmy o tym, że kontrakty zawodników trzecioligowej Polonii Bytom zostały zredukowane do 500 zł (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ). Na rezygnację z części wynagrodzeń zgodzili się także piłkarze Hutnika. Wcześniej na podobny ruch zdecydowała się inna krakowska drużyna - ekstraklasowa Wisła.

Reklama

- Jesteśmy świadomi sytuacji w jakiej znalazł się klub, dlatego każdy z zawodników zdecydował się zrezygnować z części swojej pensji. Wiemy, że w tym trudnym momencie dla wszystkich musimy się zjednoczyć i pomagać sobie nawzajem. Pamiętajmy, że w historii Hutnika było już wiele bardzo trudnych chwil, ale przetrwamy, tak jak zawsze wspólnymi siłami. Jako zespół życzymy wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości i mamy nadzieję, że wszystko się ułoży - mówi cytowany przez stronę internetową klubu kapitan Hutnika Krzysztof Świątek.

Nie można zaprzeczyć, że jest to piękny gest piłkarzy, którzy solidaryzują się ze swoim klubem w momencie kryzysu. Wielu jednak poddaje w wątpliwość, czy gra w III lidze (czyli de facto na czwartym poziomie ligowym) powinna wiązać się z otrzymywaniem stałego wynagrodzenia.

Tom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje