Reklama

Reklama

Koronawirus w piłce. Czeska liga wznowiła rozgrywki

Zaległym meczem FK Teplice ze Slovanem Liberec (2-0) wznowiono w sobotę w Czechach rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy po przerwie spowodowanej koronawirusem. Na wtorek i środę zaplanowano całą 25. kolejkę.

Reklama

Drużyny weszły na stadion w Teplicach oddzielnie, a graczom nie wolno było podawać rąk ani świętować goli we wspólnym gronie.

Reklama

Były też inne środki ostrożności, np. przed meczem dokonywano pomiaru temperatury uczestników zawodów.

Zgodnie z uzyskaną zgodą łącznie na stadionie mogło przebywać 150 osób, ale organizatorzy odtwarzali odgłosy prawdziwej publiczności z głośników, aby stworzyć wrażenie prawdziwej atmosfery.

W sobotę w Czechach odbyło się tylko jedno spotkanie, natomiast na wtorek i środę zaplanowano całą 25. kolejkę sezonu zasadniczego. Prowadząca w tabeli 16-drużynowej ekstraklasy Slavia Praga, która o osiem punktów wyprzedza Viktorię Pilzno, zagra 26 maja na wyjeździe z FK Mlada Boleslav.

Niedawno poinformowano, że Slavia może już wrócić do treningów. Wcześniej w tym klubie potwierdzono jeden przypadek koronawirusa (nie ujawniono nazwiska), ale wyniki pozostałych badanych okazały się negatywne.

W poniedziałek w klubie nastąpi kolejna seria testów i jeżeli nie wykażą innej zainfekowanej osoby, zespół będzie gotowy, by we wtorek wznowić rywalizację na boisku.

Ostatni przed przerwą mecz czeskiej ekstraklasy rozegrano 9 marca.

Dowiedz się więcej na temat: Czechy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL