Reklama

Reklama

​Koronawirus w piłce. Cristiano Ronaldo i Leo Messi wsparli finansowo walkę z Covid-19

Cristiano Ronaldo i Leo Messi połączyli siły! Nie chodzi tu jednak o wspólną grę ma murawie, a walkę z pandemią koronawirusa, na którą przekazali ogromne pieniądze. Każdy z nich wpłacił milion euro, wspierając w ten sposób służbę zdrowia.

To kolejny wielki gest sportowców, którzy nie pozostają obojętni wobec światowego kryzysu, a najlepszym przykładem są tu Lewandowscy. Robert i Anna także przekazali milion euro, by pomóc w zwalczaniu pandemii (o tym jak zostały rozdysponowane te środki przeczytasz TUTAJ - kliknij!).

Teraz do akcji wkroczyli Ronaldo i Messi.

Kwota przekazana przez Argentyńczyka ma trafić do dwóch szpitali - jeden znajduje się w Barcelonie, drugi w jego ojczyźnie.

Reklama

"Messi złożył darowiznę na rzecz walki z Covid-19. Leo, dziękujemy Ci bardzo za twoje zaangażowanie i wsparcie" - napisała na Twitterze barcelońska placówka, który otrzyma wsparcie od gwiazdora "Dumy Katalonii".

Hiszpania jest potężnie doświadczona koronawirusem. Zachorowało w niej ponad 42 tys. ludzi, spośród których 2991 zmarło.

CR7 natomiast, wraz ze swoim agentem Jorge Mendesem, sfinansuje powstanie trzech nowym oddziałów intensywnej terapii w Porto i Lizbonie, na które trafić mają pacjenci zarażeni koronawirusem.

Dyrektor jednego ze szpitali potwierdził, że kontaktował się już z asem Juventusu oraz jego agentem. Zapowiedział, że na ufundowanych oddziałach znajdą się respiratory, monitory, pompy infuzyjne oraz cały sprzęt, niezbędny do zapewnienia jak najlepszej opieki najbardziej potrzebującym.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL