Reklama

Reklama

Koronawirus w piłce. Carlos Tevez: Musimy robić więcej dla społeczeństwa

Argentyński piłkarz Carlos Tevez wezwał swoich kolegów z boiska do większego zaangażowania w pomoc potrzebującym. - Piłkarze przeżyją sześć miesięcy czy rok bez pensji. Musimy pomagać innym - powiedział w telewizyjnym wywiadzie.

36-latek w przeszłości bronił barw m.in. Manchesteru United, Manchesteru City oraz Juventusu Turyn. Obecnie gra w argentyńskim River Plate.

- Piłkarze nie są w dramatycznej sytuacji, nie martwią się, jak utrzymają rodziny, nie muszą wychodzić o szóstej rano i wracać wieczorem, by móc nakarmić dzieci. Musimy być wdzięczni za to, jak wygląda nasze życie i być w stanie wczuć się w położenie innych - podkreślił na antenie argentyńskie stacji America TV.

- Ważne jest, abyśmy byli zjednoczeni i pomagali potrzebującym. Liczę, że świat wykaże się solidarnością - dodał.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki piłkarskie niemal na całym świecie zostały zawieszone. Wiele klubów, które znalazło się w trudnej sytuacji, nie stara się jednak obniżyć kontraktów piłkarzy, tylko zwalniają szeregowych pracowników.

- Mam nadzieję, że jako społeczeństwo dojrzejemy i wirus zmieni nas na lepsze. Mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy z tego cało - powiedział Tevez.

wkp/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL