Reklama

Reklama

Koronawirus w piłce. "Afera lubelska": autor scenariusza poszukiwany

Nie opadł jeszcze bitewny kurz po aferze dotyczącej promocji do II ligi, z Motorem Lublin i Hutnikiem Kraków w rolach głównych. Wydawało się, że podobne historie możemy oglądać już tylko na taśmie VHS. Tymczasem… one dopiero wymagają sfilmowania.

Sympatykom futbolu sprawa jest doskonale znana. W momencie przerwania III-ligowych rozgrywek w grupie IV liderem tabeli pozostawał Hutnik Kraków. Potem zapadła decyzja, że sezon nie będzie kontynuowany i... promocję przyznano Motorowi.  

Decyzja Lubelskiego ZPN wywołała lawinę oburzenia. Postąpiono bowiem wbrew obowiązującemu regulaminowi. Pod uwagę wzięto nie rezultat bezpośredniego starcia (na boisku górą był Hutnik), lecz bilans bramek.

Kiedy sytuacja wydawała się coraz bardziej patowa, a temperatura sporu rosła, do akcji wkroczyła Komisja ds. Nagłych PZPN. Zapadła decyzja, że w sezonie 2020/21 w II lidze zagrają oba zespoły.  

Reklama

Nie zmienia to faktu, że przez kilkadziesiąt godzin historia awansu była wybitnie absurdalna. Chciałoby się rzec - rodem z epoki słusznie minionych nieczystości. Nie brakowało głosów, że całe zamieszanie to w jakiejś mierze efekt planów biznesmena Zbigniewa Jakubasa. To jeden z najbogatszych obecnie Polaków, który zamierza zainwestować w lubelski klub bardzo poważne pieniądze. 

Historia na film? Przy sprawnie skonstruowanym scenariuszu - hitowy obraz gotowy. Dopiero co Interia pytała Janusza Zaorskiego o perspektywę nakręcenia drugiej części kultowego "Piłkarskiego pokera".

- Zmarł scenarzysta Janek Purzycki. Razem żeśmy dialogi do filmu wymyślali. (...) Nie mam specjalnych ambicji literackich. Jestem reżyserem. Ale nie zażegnuję się. Gdybym dostał jakiś tekst piłkarski, bardzo chętnie go zawsze przeczytam i może się podejmę reżyserii - odpowiedział twórca. 

Recepta na kontynuację dzieła wydaje się zatem prosta - musi się znaleźć jeden odważny człowiek z powołaniem. Taki, który nie będzie się bał wyzwania. Jeśli potrafi oddać istotę absurdu słowem pisanym, o resztę nie powinien się martwić. Przyjdzie mu współpracować z mistrzem gatunku...

UKi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama