Reklama

Reklama

Komisja dyscyplinarna MKOl rozpatrzy sprawę koreańskiego piłkarza

Międzynarodowy Komitet Olimpijski powoła komisję dyscyplinarną do rozpatrzenia sprawy piłkarza reprezentacji Korei Południowej Jong-Woo Parka, który dopuścił się manifestacji politycznej po meczu z Japonią o brązowy medal igrzysk w Londynie.

Jak zaznaczono w komunikacie, to reakcja na decyzję Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, która ukarała piłkarza odsunięciem od dwóch meczów oraz grzywną w wysokości 3800 dolarów.

Pierwotnie Park utracił także medal olimpijski, ale MKOl przyjął do wiadomości wyjaśnienie Federacji Piłkarskiej Korei Południowej, że działał pod wpływem impulsu i że szybko przeprosił Japończyków.

Po meczu o trzecie miejsce turnieju olimpijskiego, w którym Korea Południowa pokonała w Cardiff Japonię 2-0, Park wbiegł na płytę boiska z transparentem "Dokdo to nasze terytorium".

Reklama

Chodzi o grupę wysp na Morzu Japońskim, które administracyjnie należą do Korei, ale pretensje do nich zgłasza również Japonia. Sporne terytorium, zwane przez Japończyków Takeshima, zdaniem władz w Tokio jest bezprawnie zajmowane przez Seul.

Wzrost napięcia w stosunkach dyplomatycznych między tymi krajami wywołała wizyta koreańskiego prezydenta Lee Myung-baka na jednej ze spornych wysp na kilka godzin przez rozpoczęciem meczu w Cardiff. W reakcji Japonia w trybie pilnym odwołała z Seulu swojego ambasadora.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje