Reklama

Reklama

Kolejny "sukces" prezesa Niemca: Małopolska bez Pucharu Polski!

Zarządzany "sprawnie" przez prezesa Ryszarda Niemca Małopolski Związek Piłki Nożnej, jako jedyny w kraju, nie wyłonił zwycięzcy Pucharu Polski w swym okręgu, w regulaminowym terminie do 30 czerwca. Skutkiem tego PZPN wykluczył zespół z Małopolski z rozgrywek na szczeblu centralnym.

O zwycięstwo Pucharu Polski w Małopolsce ma walczyć dopiero dzisiaj w Krakowie LKS Jałowiec Stryszawa z KS Tymbark. Spotkanie to, o ile w ogóle do niego dojdzie, będzie miało wymiar jedynie symboliczny. PZPN postanowił nie naginać regulaminu i wykluczyć Małopolan z rozgrywek centralnych.

Reklama

Oto komunikat z oficjalnej strony PZPN-u:

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Małopolski Związek Piłki Nożnej nie dotrzymał terminu pisemnego zgłoszenia drużyny, która zakwalifikowała się do szczebla centralnego Pucharu Polski w sezonie 2013/2014. W związku z tym zdobywca Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nie zostanie dopuszczony do rozgrywek na szczeblu centralnym w sezonie 2013/2014.

Zgodnie z postanowieniami ust. 1.1 Regulaminu Rozgrywek o Puchar Polski w Piłce Nożnej na sezon 2013/2014, cykl rozgrywek na szczeblu wojewódzkich związków piłki nożnej na sezon 2013/2014 miał być zakończony do 30 czerwca 2013 roku i wyłonić 16 drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach na szczeblu centralnym w sezonie 2013/2014.

Jednocześnie, zgodnie z postanowieniami ust. 4.3 wskazanego wyżej Regulaminu, wszystkie Związki Piłki Nożnej obowiązane są w terminie do dnia 30 czerwca 2013 r. zgłosić pisemnie do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN drużyny, które zakwalifikowały się do rozgrywek pucharowych na szczeblu centralnym.".

Warto dodać, że w ten sposób walkowera 3-0 w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski dostała Calisia, która miała się zmierzyć z najlepszą ekipą z Małopolski. W tej sytuacji szanse na zdobycie PP mają tylko te zespoły z Małopolski, które występują w najwyższych w kraju ligach - Ekstraklasie, I i II lidze: Wisła Kraków, Cracovia, Termalica Nieciecza, Sandecja, Kolejarz Stróże, Okocimski Brzesko, Puszcza Niepołomice, Unia Tarnów i Garbarnia Kraków.

Jałowiec Stryszawa i KS Tymbark powinni wysłać pisemne "podziękowania" na ręce prezesa Niemca. Pozostałym prezesom wojewódzkich związków udało się wyłonić w terminie zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu okręgu, tylko pan prezes z Krakowa nie zdążył.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje