Reklama

Reklama

Kolejny gol Adriana Mierzejewskiego w Australii

Adrian Mierzejewski nie zwalnia tempa. 31-letni pomocnik strzelił gola dla Sydney FC w pojedynku ligowym z Wellington Phoenix FC. Zespół Polaka wygrał efektownie 4-0 (2-0).

Mecz w ramach 19. kolejki rozpoczął się wyśmienicie dla Sydney FC. Po niespełna kwadransie gospodarze prowadzili 2-0. Pierwszego gola już w 8. minucie strzelił Alex Brosque, a w 14. do siatki Wellington Phoenix trafił Mierzejewski. Kolejne gole kibice zobaczyli po zmianie stron. Na 3-0 podwyższył Milosz Ninković. Efektowne zwycięstwo przypieczętował David Carney.

Mierzejewski rozegrał całe spotkanie. W tym sezonie polski pomocnik ma już na koncie dziewięć goli, a jego drużyna prowadzi w tabeli.

Zawodnik wysyła wyraźny sygnał selekcjonerowi Adamowi Nawałce, że chce powalczyć o miejsce w kadrze na mundial w Rosji. Wydaje się, że ma na to szanse, bo kłopotów z pomocnikami szkoleniowcowi nie brakuje. Wielu albo leczy kontuzje albo po prostu siedzi na ławce rezerwowych w swoich klubach. O tym szerzej piszemy tutaj. Mierzejewski nie tylko gra regularnie, ale też strzela gole i asystuje. Ostatni raz wystąpił w koszulce z orłem na piersi w listopadzie 2013 roku.

Reklama

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje