Reklama

Reklama

Kluby sportowe w Rosji w kłopotach w obliczu cięć finansowych z powodu koronawirusa

Być może kluby piłki nożnej i hokeja na lodzie z Władywostoka będą musiały opuścić najwyższe klasy rozgrywkowe. To pokłosie zapowiedzi władz regionu (Kraj Nadmorski), które chcą przekazać więcej pieniędzy na walkę z koronawirusem.

Kryzys gospodarczy i związane z tym cięcia budżetowe już dotykają sportowców na całym świecie, a wszystko jest spowodowane pandemią koronawirusa.

We Władywostoku prawdopodobnie kibice nie zobaczą w nowym sezonie meczów piłkarskiej i hokejowej ekstraklasy, bowiem samorządowe wsparcie finansowe ma zostać w większym wymiarze skierowane na walkę z chorobą.

Ministerstwo sportu w Kraju Nadmorskim poinformowało, że nie widzi sensu i potrzeby finansowania kontraktów zawodników w nowym sezonie, jeśli nie jest jasne, czy i kiedy rywalizacja będzie rozpoczęta, czyli de facto wznowiona po długiej przerwie.

Reklama

Tamtejsze władze uważają, że drużyna Admiral Władywostok powinna zostać wycofana z Kontynentalnej Ligi Hokejowej, zaś piłkarze Łucz Władywostok występować dwie ligi niżej, w rozgrywkach amatorskich. Przedstawiciele ministerstwa dodali, że regionalne fundusze przeznaczone na sport profesjonalny zostaną przeznaczone na walkę przeciwko koronawirusowi. K

raje Nadmorski jest pierwszym regionem, który opowiedział się za tak drastycznym cięciami w sporcie. W Rosji odnotowano prawie 2,8 tysiąca osób zainfekowanych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło siedmiu pacjentów, co podniosło do 24 liczbę ofiar śmiertelnych Covid-19.

Dowiedz się więcej na temat: Rosja | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje