Reklama

Reklama

Klubowe MŚ. Turniej w Katarze bez Auckland City

Ze względu na nowozelandzkie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa piłkarze Auckland City nie wystąpią w rozpoczynających się 1 lutego klubowych mistrzostwach świata w Katarze. Losowanie odbędzie się we wtorek w Zurychu.

O wycofaniu drużyny z Auckland poinformowała w piątek FIFA. Powodem jest obowiązkowa kwarantanna ustanowiona przez władze Nowej Zelandii. 

Reklama

Jak poinformowano w komunikacie, pomimo regularnych kontaktów FIFA z władzami futbolu w Nowej Zelandii oraz Oceanii, nie udało się znaleźć rozwiązania sytuacji. Zaznaczono, że wymagania nowozelandzkiego rządu w odniesieniu do izolacji i kwarantanny wykraczają poza kompetencje FIFA.

Podkreślono też, że światowa centrala wspólnie z władzami Kataru wdrożą wszelkie środki, które mają zapewnić ochronę zdrowia i bezpieczeństwo wszystkich uczestników klubowych MŚ w piłce nożnej.

Zespół Auckland City miał zagrać z Al Duhail na inaugurację zawodów. W tej sytuacji katarska ekipa zacznie zmagania od drugiej rundy, a format MŚ pozostanie bez zmian.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Najlepsze kluby z Europy i Ameryki Południowej przystępują do gry dopiero od półfinałów.

Rywalizacja potrwa do 11 lutego.

Europę będzie reprezentował triumfator Ligi Mistrzów Bayern Monachium, w składzie z Robertem Lewandowskim. Wystąpią także Al Ahly Kair (Egipt), Tigres UANL (Meksyk) i Ulsan Hyundai (Korea Płd.) oraz zwycięzca Copa Libertadores - 30 stycznia na Maracanie zmierzą się FC Santos i Palmeiras Sao Paulo.

W ostatniej edycji KMŚ Liverpool pokonał w finale brazylijskie Flamengo Rio de Janeiro 1-0 po dogrywce.

giel/ pp/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Klubowe Mistrzostwa Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama