Reklama

Reklama

Klub śmiertelnie pobitego sędziego zagra z klubem agresorów

Klub piłkarski, z którym był związany sędzia liniowy śmiertelnie pobity podczas meczu ligi amatorskiej, spotka się z klubem, do którego należały osoby podejrzane o ten czyn - poinformowały holenderskie media.

- Zagramy jeszcze raz ze sobą - powiedział regionalnej stacji radiowej Marcel Oost, dyrektor administracyjny klubu Buitenboys z Almere.

2 grudnia tuż po meczu Buitenboys z amsterdamskim zespołem Nieuw Sloten 41-letni Richard Nieuwenhuizen został pobity przez grupę nastoletnich zawodników drużyny gości. Kilka godzin później zasłabł i został odwieziony do szpitala, gdzie zapadł w śpiączkę. Następnego dnia wieczorem zmarł na skutek urazu mózgu.

W ciągu kolejnych dni po tragedii policja zatrzymała osiem osób - siedmiu nastolatków oraz 50-letniego mężczyznę. Prokuratura postawiła im zarzuty zabójstwa, napaści oraz przemocy w miejscu publicznym.

Reklama

W piątek przedstawiciele obu klubów spotkali się po raz pierwszy od tych dramatycznych wydarzeń. Uzgodnili, że zespoły spotkają się ponownie na boisku, tym razem w Amsterdamie, ale terminu meczu nie określili.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL