Reklama

Reklama

Klub Polaków bardzo dotkliwie ukarany. Chodzi o punkty i pieniądze

Karą odebrania aż dwunastu punktów zostało ukarane Derby Country, czyli klub angielskiej Championship, w którym grają Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik.

Kara nałożona przez English Football League dotyczy oczywiście pieniędzy. Na ten moment szacuje się, że Derby jest zadłużone na około 50 milionów funtów. To sprawiło, że klub nie uregulował odpowiednich należności finansowych. 

W środę trafił pod zewnętrzny zarząd i będzie kierowany przez spółkę Quantuma, w której skład wchodzą Andrew Hosking, Carl Jackson oraz Andrew Andronikou. Stąd też podjęto taką decyzję, o której spekulowano od kilkunastu dni.

Derby Country ukarane odjęciem 12 punktów

W środę EFL poinformowało, że Derby stracą dwanaście punktów wywalczonych w tym sezonie Championship. To oznacza, że zamiast na bezpiecznym miejscu w środku tabeli, "Barany" znajdują się na ostatniej pozycji. Do 21. Peterbourough tracą dziewięć oczek. Aktualnie mają minus dwa punkty.

Reklama

To jednak nie koniec, gdyż klubowi grożą kolejne straty. Jeśli postępowanie EFL wskaże kolejne nieprawidłowości finansowe, to Derby County może stracić kolejne dziewięć punktów.

jb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje