Reklama

Reklama

Kieszek najlepszym bramkarzem ligi portugalskiej

Paweł Kieszek jest w tym sezonie najlepszym bramkarzem piłkarskiej ligi portugalskiej. 28-letni Polak występujący w Vitorii Setubal w dotychczasowych sześciu meczach skapitulował tylko dwa razy.

Przed rozpoczynającym 7. kolejkę ligi ZON Sagres piątkowym meczem Vitoria Guimaraes - Vitoria Setubal portugalskie media zgodnie podkreślają, że dla wyniku spotkania decydująca będzie postawa Pawła Kieszka. Przypominają, że drużyna gości zajmuje wprawdzie odległe 10. miejsce w tabeli, ale jej defensywa jest najlepsza w całej lidze.

"Podporą Vitorii Setubal jest polski bramkarz, który w sześciu dotychczasowych spotkaniach przepuścił zaledwie dwa gole. Kieszek nie tylko dobrze broni dostępu do swojej bramki, ale również mądrze kieruje poczynaniami swoich kolegów z defensywy" - odnotowała gazeta "A Bola".

Reklama

Z kolei największy portugalski dziennik sportowy "Record" określił obronę dowodzoną przez Kieszka mianem "betonowej", a jego umiejętności uznał za jedne z najlepszych w lidze. "Z zaledwie dwiema straconymi golami polski bramkarz jest dziś najskuteczniejszym golkiperem portugalskiej ligi" - zauważyła lizbońska gazeta.

Polski bramkarz Vitorii po sześciu spotkaniach ma średnią 0,25 straconych bramek na mecz. Za nim plasują się Helton z FC Porto i Artur z Benfiki Lizbona - po 0,66.

Kieszek jest zawodnikiem Vitorii od sierpnia. 28-letni wychowanek Polonii Warszawa występuje na portugalskich boiskach od 2007 roku. W przeszłości bronił barw Sportingu Braga oraz FC Porto, z którym w sezonie 2010-11 zwyciężył w Lidze Europejskiej. W sezonie 2008-09 został wypożyczony przez Sporting Braga do Vitorii Setubal.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL