Reklama

Reklama

Kibice Wisły za Liczką

Wisła Kraków pewnie zmierza po mistrzostwo Polski. Na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu krakowianie mają 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli Groclinem Grodzisk Wlkp. Mimo to, nie wszystkim kibicom "Białej Gwiazdy" podoba się gra zespołu, a o obniżkę formy obwiniają trenera Wernera Liczkę.

Nie wszyscy jednak podzielają ten pogląd. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków broni czeskiego szkoleniowca. "Zaniepokojeni i zdegustowani opiniami kibiców, pragniemy zapewnić pana Wernera Liczkę że wciąż ma czas by swoją pracą i umiejętnościami udowodnić swoją przydatność dla Wisły" - czytamy w specjalnym oświadczeniu SKWK.

Według SKWK negatywne nastroje części fanów do Liczki są niezrozumiałe. Dlaczego? "Po pierwsze, zespół prowadzony przez Wernera Liczkę powiększa przewagę punktową nad innymi zespołami ligowymi. Było 8 pkt., jest 12. Jeśli ktoś uważa, że powiększenie o połowę przewagi nad resztą stawki to zasługa jedynie naszych ligowych rywali, to pragniemy zauważyć, że wywalczone jesienią punkty również były gromadzone dzięki potknięciom innych drużyn. Po drugie, drużyna prowadzona przez trenera Wernera Liczkę awansuje w rozgrywkach pucharowych. Niby nic wielkiego, ale z drugiej strony jeszcze nie tak dawno odpadaliśmy z tych rozgrywek po meczach z takimi potęgami jak Arka Gdynia. Po trzecie, zawodnicy których do sezonu przygotowywał trener Wisły Kraków, doskonale grają w drużynie narodowej. Pozostaje tylko liczyć, że i na boiskach ligowych, grając przed swoimi kibicami, będą potrafili wykrzesać tyle energii i zapału, ile w meczach kadry narodowej" - argumentuje SKWK.

Reklama

Mistrzowie Polski nie grają tak widowiskowo jak jesienią, ale zdaniem SKWK przyczyną nie jest trener tylko "... nikłe zaangażowania w grę części zawodników, którzy, naszym zdaniem, nie wkładają całego serca w grę dla Białej Gwiazdy. Czy myślami są już poza granicami naszego kraju, gdzie pragną grać dla innych kibiców?! Nie boimy się tego powiedzieć: niektórzy zawodnicy Wisły Kraków lekceważą kibiców Białej Gwiazdy!" - można przeczytać w oświadczeniu.

W piątek 29 kwietnia na stronach INTERIA.PL zaprezentujemy obszerny wywiad z trenerem Wisły Kraków Wernerem Liczką. Zapraszamy do lektury!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy