Reklama

Reklama

Kibice Wieczystej chcą zwolnienia Franciszka Smudy. Zbierają podpisy!

Choć Wieczysta Kraków jest zdecydowanym liderem i właśnie awansowała do finału okręgowego Pucharu Polski, to część kibiców chce, by trener Franciszek Smuda przestał być trenerem czwartoligowca. W tym celu zbierali podpisy pod specjalną petycją.

Smuda szkoleniowcem Wieczystej został 27 czerwca. W czwartej lidze jego drużyna zdobyła 78 punktów w 29 spotkaniach (25 zwycięstw, trzy remisy i porażka, bilans bramkowy: 144 zdobyte, 17 straconych). 

Do tego ekipa ybłego selekcjonera reprezentacji nieźle radzi sobie w Pucharze Polski. W poprzedniej edycji w 1/32 finału pokonała pierwszoligowego Chrobrego Głogów i odpadła w kolejnej rundzie z drugoligową Garbarnią Kraków. Z kolei w obecnej edycji jest już w finale okręgowego Pucharu Polski, po środowej wygranej z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ (6-2).

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Smuda o Wiśle: Wtedy trudno kogokolwiek krytykować

Mimo wysokiego zwycięstwa z wyżej notowanym rywalem, nie wszyscy kibice Wieczystej są zadowoleni z wyników i stylu prezentowanego przez drużynę. Uważają, że z zespołu złożonego z gwiazd pokroju Sławomira Peszki, Radosława Majewskiego, czy Macieja Jankowskiego można wycisnąć jeszcze więcej, ale do tego potrzeba jest... zmiana trenera.

Zobacz TOP 5 bramek i interwencji z Ligi Mistrzów - obejrzyj już teraz!

 

I to właśnie dlatego na wczorajszym spotkaniu po stadionie Wieczystej krążyła delegacja ze specjalną petycją.

"Na pucharowym meczu Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ chłopaki zbierają podpisy pod petycją o odwołanie trenera Smudy z funkcji trenera. Mają już ich prawie 100!" - napisał na Twitterze Tomasz Kawa.

Wieczysta Kraków. Najważniejsze mecze z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza II

W klubie niespecjalnie jednak przejmują się tą akcją i skupiają się na najważniejszych spotkaniach sezonu. W lidze Wieczystą czeka jeszcze pięć meczów, ale najważniejszy i tak będzie baraż, które zdecyduje o awansie. W nim piłkarze trenera Franciszka Smudy zmierzą się z rezerwami Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, które są już pewne zwycięstwa w  grupie wschodniej IV ligi małopolskiej (25 i 28 czerwca). 

CZYTAJ TAKŻE: Chaos w Wiśle! To nie miało się prawa wydarzyć

Z tym samym zespołem Wieczysta zagra również w okręgowym finale Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

PJ 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL