Reklama

Reklama

Kibice niszczą prezesa klubu zagrożonego degradacją

St. Etienne, 10-krotny mistrz Francji [ostatni raz w 1981, przyp. aut.] jest coraz bliżej spadku do drugiej ligi. Atmosfera wokół zasłużonego klubu jest paskudna, najbardziej zagorzali fani przekroczyli granicę.

Sytuacja St. Etienne jest trudna. "Stefańczycy" wygrali tylko jeden mecz z ostatnich dziesięciu i widmo degradacji jest bardzo realne.

Obsmarowane mury domu prezesa

Prezesem klubu jest Roland Romeyer, obwiniany przez część zagorzałych fanów za obecną sytuację. Krytykuje go kilka fan-clubów "Stefańczyków". W ostatnim meczu St. Etienne przegrało u siebie ze Stade Reims 1-2. Mecz odbył się przy pustych trybunach - była to kara za zachowanie niezdyscyplinowanych grup ultrasów, którzy 24 kwietnia podczas wcześniejszego meczu z Monaco zakończonego wynikiem 1-4 użyli pirotechniki.

Reklama

Część wściekłych fanów, nie mogąc wejść na mecz z Reims, wystrzeliwała pod jego spotkania race i petardy spoza stadionu Geoffroy-Guichard. Uszkodziły one część samochodów zaparkowanych wewnątrz stadionowego ogrodzenia. Wywołały nawet mały pożar, który szybko został jednak opanowany.

Potem kibice w skandaliczny sposób wyładowali złość na prezesie. 76-letni Romeyer mieszka w Haute-Loire, 35 minut od St.Etienne. Kilkanaście godzin później ogrodzenie domu, w którym mieszka, zostało obsmarowane sprayem a dom obrzucony petardami. Na murze można było przeczytać obraźliwe hasła, m.in. tekst "przejdź przez ulicę". Tak się składa, że Roland Romeyer mieszka obok... cmentarza.

Romeyer złożył skargę, policja wszczęła dochodzenie.

Co działo się w ostatniej kolejce naszej Ekstraklasy - sprawdź w naszym programie wideo!

Walka o wszystko między St.Etienne, a Metz

W 36 kolejce (trzeciej od końca), St. Etienne przegrało 2-4 w Nicei. Prowadziło, ale w końcówce straciło trzy gole. Z kolei porażka w kolejnym meczu - 1-2 z Reims u siebie - oznacza, że na kolejkę przed końcem drużyna znalazła się na miejscu spadkowym.

Zajmuje 17. miejsce z 31 punktami. Ostatnie jest Bordeaux, które już spadło. Pozycję przed St. Etienne z taką samą ilością punktów zajmuje Metz, któremu 16. miejsce daje grę w barażach o utrzymanie. Znajdujące się na pierwszym bezpiecznym miejscu Lorient jest już poza zasięgiem tych ekip.

W najbliższą sobotę, w ostatniej kolejce, St. Etienne zagra na wyjeździe z Nantes. W tym czasie Metz zmierzy się z PSG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL