Reklama

Reklama

Kibic uderzył trenera ze skutkiem śmiertelnym. Kuriozalny motyw

Do zdarzenia doszło w Zimbabwe. Drużyna Epworth City wygrała 3-0 z Zaoga Epworth. Kibicowi gospodarzy Maxwellowi Munemo nie spodobało się, że jego drużyna wygrała tylko 3-0, więc po meczu wdał się w kłótnie z trenerem. Dopuścił się także rękoczynów i uderzył szkoleniowca w krtań, co doprowadziło do śmierci.

12 czerwca Munemo zjawił się na meczu swojej ulubionej drużyny Epworth City. Od początku spotkania zachowywał się agresywnie. Nie podobała mu się gra swojego zespołu, który wygrał ten mecz 3-0.

Po zakończeniu spotkania Munemo udał się do Clevera Muzadziego - trenera gospodarzy. Niesforny kibic domagał się lepszej gry i zdobywania większej liczby goli. Po ostrej wymianie zdań Muzadzi kazał fanowi opuścić szatnię.

Wtedy Munemo stracił panowanie nad sobą i uderzył trenera w krtań. Cios był na tyle pechowy, że trener Epworth City zmarł.

Reklama

Wczoraj Munemo usłyszał wyrok w sprawie tego zdarzenia. Sędzia Lucy Mungwari skazała go na trzy lata więzienia, ponieważ uznała, że działał pod wpływem alkoholu oraz okazał skruchę z powodu tego, co się stało.  

MC

Reklama

Reklama

Reklama