Kevin Grosskreutz po nocnej bójce trafił do szpitala

Kevin Grosskreutz trafił do szpitala po nocnej bójce na ulicach Stuttgartu. Niemiecka policja ujawniła tylko, że piłkarz VFB Stuttgart jest ciężko ranny. Nie wiadomo czy zawodnik mistrzowskiej reprezentacji Niemiec był agresorem, czy ofiarą napaści.

Niemieckie media zdołały dociec jedynie, że piłkarz spędzał wieczór w restauracji w centrum Stuttgartu. Jak doszło do bójki i kto ją wywołał nie udało się jeszcze ustalić.

Grosskreutz w styczniu zeszłego roku przeszedł do VFB z tureckiego Galatasaray Stambuł. W drużynie lidera drugiej ligi niemieckiej występuje jako prawy obrońca, u boku Polaka Marcina Kamińskiego. Wcześniej niemiecki zawodnik był kolegą z drużyny Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego oraz Roberta Lewandowskiego, z którymi spotkał się w Borussii Dortmund.

To z drużyną BVB Grosskreutz odnosił największe klubowe sukcesy. W jej barwach dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Niemiec, raz zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Niemiec. Zagrał też cały mecz w finale Ligi Mistrzów z 2013 roku, kiedy Borussia uległa Bayernowi Monachium 1-2.

Mogący grać na kilku pozycjach piłkarz był też zawodnikiem reprezentacji Niemiec, która w 2014 roku wygrała mistrzostwa świata.