Karol Świderski kontra Lionel Messi. Co za mecz, Argentyńczyk nie wytrzymał

Inter Miami zremisował z Charlotte FC 1:1 w meczu Konferencji Wschodniej amerykańskim Mayor League Soccer. Gościom prowadzenie dał Karol Świderski, a wyrównał Lionel Messi. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zabrakło im skuteczności. Po ostatnim gwizdku Messi ruszył do sędziego i otrzymał żółtą kartkę. Według "Ole" obraził arbitra.

Karol Świderski i Lionel Messi
Karol Świderski i Lionel Messi/AFP

W nocy z soboty na niedzielę w Miami tamtejszy Inter zagrał kolejny mecz Konferencji Wschodniej w ramach Mayor League Soccer. Piłkarze z Florydy liderują w swojej konferencji, ale spotkanie z Charlotte FC skończyli bardzo poddenerwowani. Goście liczyli na Karola Świderskiego. Reprezentant Polski dał prowadzenie swojej drużynie w 57. minucie, lekkim dotknięciem piłki zmieniając jej tor lotu po strzale jednego z kolegów.

Dziesięć minut później wyrównał sam Lionel Messi. To był gol w jego stylu - przyjęcie piłki za polem karnym, wysunięcie piłki na lewą nogę i uderzenie tuż przy słupku. W końcówce to gospodarze przeważali, ale nie potrafili zdobyć drugiego gola. Messi czy Jordi Alba dwoili się i troili, jednak zespołowi zabrakło skuteczności. W 102. minucie dobrą okazję z bliskiej odległości miał Luis Suarez, ale nie trafił "meczbola". Skończyło się na 1:1.

Lionel Messi nie wytrzymał. Wybuch złości i żółta kartka

Po ostatnim gwizdku Messiemu puściły nerwy. Nagle ruszył w stronę środka boiska do sędziów. Powiedział coś w emocjach do arbitra głównego Ramy Touchana, zobaczył żółtą kartkę. Według "Ole" obraził go słowami: "Jesteś podłym gościem, sk...u". Co nim kierowało? Złość po decyzji arbitra z 76. minuty. Po obejrzeniu sytuacji na ekranie Touchan wycofał swoją decyzję o podyktowaniu rzutu karnego na Diego Gomezie.

Po 31 kolejkach Inter ma 65 punktów - najwięcej ze wszystkich. Z kolei Charlotte zapisało sobie 42 oczka (bilans meczów 11-9-11).

Messi i Argentyna trenują przed ostatnim meczem rozgrzewkowym Copa America z Gwatemalą. WIDEO/Associated Press/© 2024 Associated Press