Reklama

Reklama

Kapitan Iranu kończy reprezentacyjną karierę

Legenda irańskiej piłki – Javad Nekounam podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Pomocnik Osasuny Pampeluna przez piętnaście lat rozegrał aż 151 meczów, w których strzelił 39 bramek.

Nekounam był przez ostatnie sześć lat kapitanem irańskiej drużyny narodowej, w barwach której dwukrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata oraz czterokrotnie w Pucharze Azji. Jest rekordzistą reprezentacji, pod względem ilości występów.

Od 2014 roku gra w Osasunie Pampeluna, w której występował już w latach 2006-2012. W międzyczasie grał w klubach z Iranu oraz Kuwejtu.

34-latek, w środę rozegrał swój ostatni mecz w reprezentacji. Iran uległ Szwecji w towarzyskiej potyczce 1-3 (1-2), a honorowego gola dla Azjatów zdobył właśnie Nekounam.

Kamil Kania

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama