Reklama

Reklama

Kallen: UEFA zdumiona postępami Ukrainy

UEFA jest pod wrażeniem postępów dokonanych przez Ukrainę w przygotowaniach do Euro 2012 - oświadczył Martin Kallen, dyrektor UEFA ds. Euro 2012 po wtorkowym posiedzeniu Komitetu Sterującego tej organizacji w Nyonie.

"Przyspieszenie (przygotowań - PAP) było niezbędne i go dokonaliście. Jesteśmy pod wrażeniem, jak wiele zrobił wasz kraj w ciągu ostatnich trzech miesięcy" - powiedział Kallen, cytowany w środę przez portal internetowy "Podrobnosti".

"Euro 2012 na Ukrainie dojdzie do skutku. Dziś jest to oczywiste. Wasz rząd, Federacja Futbolu (Ukrainy - PAP) i cała ekipa (przygotowująca turniej - PAP) wie, jak rozwiązywać problematyczne kwestie. Obecnie najważniejsze jest utrzymywanie tempa" - podkreślił dyrektor ds. ME-2012.

Reklama

"Podrobnosti" przypominają, że jeszcze w kwietniu, po wizycie na Ukrainie, prezydent UEFA Michel Platini był tak niezadowolony stanem przygotowań do mistrzostw, że rozpatrywano nawet możliwość przeprowadzenia rozgrywek w dwóch miastach ukraińskich i czterech polskich.

Zaniepokojenie UEFA wywołane było wówczas opóźnieniami w budowie nowych i modernizacji istniejących stadionów, zbyt powolnym tempem prac na lotniskach i w przygotowaniach infrastruktury.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | UEFA | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje