Reklama

Reklama

Już nie chcą Euro 2016

Szkocja i Walia odstąpiły od planu wspólnego ubiegania się o prawa współgospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku - stwierdza komunikat walijskiego związku piłki nożnej (FAW) z niedzieli wieczór opublikowany na jego portalu.

FAW wskazuje na spowolnienie gospodarki i plany UEFA dopuszczenia do rozgrywek 24 drużyn zamiast 16 począwszy od 2016 r., co zwiększa koszty organizatorów.

Według sekretarza generalnego walijskiego związku FAW Davida Collinsa - Walia i Szkocja nie są na obecnym etapie przygotowane do zorganizowania mistrzostw na tak dużą skalę i zamierzają się skoncentrować na zakwalifikowaniu się ich drużyn do piłkarskiego mundialu w RPA w 2010 r. i finałów ME 2012 w Polsce i na Ukrainie.

"Obecnie tylko milenijny stadion w Cardiff odpowiada standardom UEFA na tego rodzaju rozgrywki, zaś koszt modernizacji i rozbudowy innych obiektów musiałby pochłonąć dziesiątki milionów funtów. W obecnym ekonomicznym i finansowym klimacie nie stać nas na to" - powiedział zastępca pierwszego ministra autonomicznego rządu Walii i zarazem minister gospodarki i transportu Ieuan Wyn Jones.

Reklama

Szkocja uprzednio, wraz z Irlandią ubiegała się bez powodzenia o prawa współgospodarzy Euro 2008. Doniesienia sugerowały też, że Szkocja mogłaby być zainteresowana przejęciem mistrzostw Euro 2012, jeśli UEFA uznałaby, że Polska i Ukraina nie będą gotowe do ich zorganizowania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje