Reklama

Reklama

Juszczenko: Mam nadzieję, że przekonaliśmy UEFA

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ma nadzieję, że udało się przekonać ekspertów UEFA do tego, że Ukraina jest w stanie należycie zorganizować Euro 2012.

Juszczenko mówił na ten temat w poniedziałek w rozmowie telefonicznej z szefem UEFA Michelem Platinim - podały służby prasowe kancelarii prezydenckiej w Kijowie.

"W trakcie rozmowy prezydent podkreślił, że przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku znajdują się pod jego osobistą kontrolą, a Ukraina gwarantuje wypełnienie wymogów UEFA. Euro 2012 jest dla Ukrainy jednym z priorytetów narodowych" - czytamy w komunikacie.

Ukraiński prezydent podziękował jednocześnie Platiniemu za "twarde i niezmienne stanowisko w sprawie przeprowadzenia Euro 2012 na Ukrainie i w Polsce".

Reklama

Juszczenko rozmawiał z prezydentem UEFA przed zaplanowanym na czwartek i piątek posiedzeniem władz europejskiej piłki nożnej na Maderze. UEFA podejmie tam decyzję, czy Ukraina utrzyma prawo zorganizowania rozgrywek turniejowych w Doniecku, Lwowie i Charkowie i czy finał odbędzie się w Kijowie.

W maju w Bukareszcie UEFA ostrzegła Ukrainę, że na razie do przyjęcia turnieju gotów jest tylko Kijów, nie wiadomo jednak, czy będzie on w stanie odpowiednio przygotować się do meczu finałowego. Pozostałe miasta dostały na nadrobienie zaległości czas do końca listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama