Reklama

Reklama

Just Fontaine: Francja powinna zapomnieć o organizacji Euro 2016

Legenda francuskiej piłki Just Fontaine powiedział, że po piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu, jego kraj powinien zrezygnować z organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy.

W atakach terrorystycznych 13 listopada w Paryżu zginęło 129 osób. Terroryści uderzyli w kilku miejscach jednocześnie. Jeden z zamachowców miał bilet na mecz Francja - Niemcy i próbował dostać się na Stade de France. Prawdopodobnie celem terrorystów był prezydent Francji Francois Hollande. W pobliżu stadionu, na którym trwał mecz zginęły cztery osoby w wyniku wybuchu.

Reklama

W poniedziałek specjalne oświadczenie wydała UEFA, która zapewniła, że mistrzostwa zostaną rozegrane we Francji.

Innego zdania jest były gwiazdor reprezentacji Francji, a później selekcjoner "Trójkolorowych" Just Fontaine.

"Łamie mi serce to, co powiem, zwłaszcza że tak bardzo wyczekiwałem mistrzostw Europy, ale uważam, że Francja powinna o nich zapomnieć" - powiedział Fontaine, którego cytuje goal.com.

"Każde inne państwo może zorganizować mistrzostwa, ale nie my. Czuję wielki strach, że 'Czarny Piątek' może się powtórzyć i nie sądzę, że możemy zagwarantować bezpieczeństwa na tak wielkiej imprezie" - ocenił król strzelców mundialu z 1958 roku i dwukrotny król strzelców ligi francuskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje