Reklama

Reklama

Juergen Klinsmann kandydatem na selekcjonera Holendrów

Dni Dicka Advocaata na stanowisku selekcjonera reprezentacji Holandii są policzone. Głównym kandydatem na jego następcę jest Juergen Klinsmann - donosi tamtejszy serwis internetowy, SoccerNews.nl.

"Oranje" do ostatniej kolejki rozpaczliwie walczyli o awans na mistrzostwa świata, ale bilans bramkowy sprawił, że nie zakwalifikowali się nawet do barażów. Sytuacja sprawiła, że KNVB (Holenderska Federacja Piłkarska - przyp. red.) chce zmienić selekcjonera.

Ze stanowiskiem ma pożegnać się Dick Advocaat, który pracuje od zaledwie czterech miesięcy. Portal SoccerNews.nl twierdzi, że faworytem do objęcia posady selekcjonera "Pomarańczowych" jest Juergen Klinsmann.

Niemiec, który posiada także amerykańskie obywatelstwo, pozostaje bezrobotny od listopada 2016 roku, kiedy stracił stanowisko szkoleniowca reprezentacji USA.

Reklama

Innym kandydatem na trenera Holendrów ma być Phillip Cocu, który od czterech lat pracuje w PSV Eindhoven, a w latach 2008-2013 był asystentem Berta Van Maarwijka w drużynie narodowej.

Holandia, która w Brazylii zdobyła brązowy medal MŚ, nie pojedzie na drugą wielką imprezę. "Oranje" nie grali bowiem także na Euro we Francji.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje