Reklama

Reklama

Joseph Blatter: Spray będzie wykorzystywany na mundialu w Brazylii

Szef FIFA Joseph Blatter zapowiedział, że sędziowie w trakcie przyszłorocznego mundialu będą mogli korzystać ze specjalnego sprayu do wyznaczania linii muru przy rzucie wolnym. Obecnie ta metoda testowana jest w klubowych mistrzostwach świata w Maroku.

"Rozpoczęliśmy wprowadzanie sprayu we wszystkich turniejach FIFA i zamierzamy to kontynuować. Podobnie będzie w mistrzostwach świata w Brazylii" - powiedział Szwajcar, który obecnie przebywa w Marrakeszu, gdzie trwają klubowe mistrzostwa globu.

Na wyznaczonej sprayem linii stają zawodnicy. Aerozol ma za zdanie zdyscyplinować obrońców, by nie zmieniali ustawienia muru. Był testowany na przełomie czerwca i lipca w mistrzostwach świata drużyn do lat 20 w Turcji, a następnie w czempionacie U-17. Sędziowie bardzo pozytywnie ocenili eksperyment.

Reklama

"Ja sam podchodziłem do tego pomysłu trochę sceptycznie, ale po opinii arbitrów stałem się jego zwolennikiem" - przyznał Blatter.

Spray zawiera nieszkodliwą dla środowiska naturalnego białą farbę, która znika z murawy w czasie od 45 sekund do dwóch minut po rozpryskaniu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy