Reklama

Reklama

Josep Guardiola: Należy zmniejszyć liczbę ligowych drużyn

Do rewolucyjnych zmian w europejskim futbolu nawołuje Josep Guardiola. Menedżer Manchesteru City uważa, że w najwyższych klasach rozgrywkowych powinno występować mniej zespołów niż obecnie.

To odpowiedź Guardioli na wizję stworzenia Superligi, czyli zupełnie nowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Miałyby w niej startować najzamożniejsze kluby Europy. Cel inicjatywy? Pomnożenie zysków.

Reklama

Wstępny projekt zakłada, że do rywalizacji miałoby przystąpić 20 zespołów już od sezonu 2022-23.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

- W pierwszej kolejności powinniśmy sprawić, by każda z narodowych liga stała się silniejsza. Można to osiągnąć, zmniejszając liczbę walczących o tytuł drużyn. Podobnie należy postąpić na niższych szczeblach rozgrywkowych - powiedział hiszpański szkoleniowiec cytowany przez AFP.FIFA i sześć konfederacji kontynentalnych póki co negatywnie odniosły się do pomysłu utworzenia Superligi.

W zamian UEFA proponuje daleko idące zmiany w formule Champions League. Pojawił się pomysł, by brało w niej udział 36 drużyn - z gwarancją rozegrania przez każdą co najmniej 10 spotkań w każdej edycji. W tym temacie konkretne daty nie padły, ale panuje przekonanie, że kryzys spowodowany pandemią może przyspieszyć finalizację prac koncepcyjnych. 

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Dowiedz się więcej na temat: Pep Guardiola | Liga Mistrzów | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje