Reklama

Reklama

Jordi Cruyff trenerem piłkarzy Maccabi Tel Awiw

Jordi Cruyff, syn legendarnego holenderskiego piłkarza Johana, został trenerem Maccabi Tel Awiw. Od 2012 roku pełnił w izraelskim klubie funkcję dyrektora sportowego.

"Przyszedł czas na zmianę i od dzisiaj przyjąłem wyzwanie bycia trenerem pierwszej drużyny" - poinformował nowy szkoleniowiec na Twitterze.

43-letni obecnie Jordi Cruyff występował jako piłkarz m.in. w Barcelonie, Manchesterze United, Alaves i Espanyolu. Ma również na koncie dziewięć występów w reprezentacji Holandii.

Po zakończeniu kariery zawodniczej został w 2010 roku dyrektorem sportowym na Cyprze w AEK Larnaka, a po dwóch latach trafił do Maccabi Tel Awiw.

Jego słynny ojciec Johan, uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, zmarł w marcu 2016 roku na raka płuc w wieku 68 lat.

Reklama

Maccabi Tel Awiw jest najbardziej utytułowanym klubem w Izraelu. 21 razy sięgnął po mistrzostwo i 23 razy zdobył puchar kraju. W minionym sezonie zajął drugie miejsce w lidze.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy