Reklama

Reklama

Johan Cruyff nie żyje. Legendarny piłkarz miał 68 lat

Johann Cruyff, legendarny zawodnik reprezentacji Holandii, Ajaksu Amsterdam i FC Barcelony przegrał walkę z rakiem. Zmarł w Barcelonie, w wieku 68 lat, poinformowała w czwartek jego rzeczniczka.

W oświadczeniu na jego stronie internetowej napisano, że "zmarł w otoczeniu rodziny i przyjaciół, przegrywając walkę z nowotworem".

Reklama

Cruyff był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej. Zdobył trzy Złote Piłki, trzy Puchary Mistrzów z Ajaksem Amsterdam, wicemistrzostwo świata w 1974 r.

Był także trenerem Ajaksu i Barcelony. Stał się prekursorem obecnej taktyki, którą preferuje klub z Katalonii.

Legendarny Holender od lat zmagał się z rakiem, ale w czwartek przegrał walkę.

Z chorobą zmagał się z powodu nałogowego palenia papierosów. Walczył z tą słabością, z czasem stał się także propagatorem zdrowego i sportowego trybu życia.

Jeszcze w lutym mówił: - Na razie moja walka z chorobą daje pozytywne efekty i jestem optymistą. Czuję, że w meczu przeciwko rakowi prowadzę 2-0. Jestem pewny, że zakończę to spotkanie zwycięsko - mówił Cruyff, a w jednym z wywiadów dodał, że "w pewnym sensie jest prawdopodobnie nieśmiertelny".

Rodzina legendarnego zawodnika poprosiła, by w tych ciężkich chwilach uszanować jej prywatność. Z całego świata już zaczęły spływać kondolencje.

Holendra na Twitterze pożegnał Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypominano również zagrania, z których słynął Cruyff. Takie, jak choćby to:

Dowiedz się więcej na temat: Johan Cruyff | FC Barcelona | Ajax Amsterdam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama