Reklama

Reklama

Joachim Loew o koronawirusie: Ziemia broni się przed człowiekiem

- Ziemia broni się przed człowiekiem, który uważa, że może wszystko i wie wszystko – w taki sposób skomentował przyczyny pandemii koronawirusa na świecie selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

Loew uczestniczył w wideokonferencji zorganizowanej przez Niemiecką Federację Piłkarską, zabierając głos ze swojego domu we Fryburgu.

Reklama

"Niemożliwe było dalsze przyspieszenie tempa rozwoju, jakie osiągnęliśmy. Pożary w Australii czy wirus Eboli w Afryce wpłynęły na nas tylko marginalnie. Ale teraz stoimy w obliczu czegoś, co dotyczy całej ludzkości, i teraz dostrzegamy to, co naprawdę jest ważne: przyjaciół, rodzinę i wzajemny szacunek" - powiedział Loew.

Podczas tej samej wideokonferencji przekazano informację, że piłkarze reprezentacji Niemiec przeznaczą ponad 2,5 miliona euro na walkę z pandemią koronawirusa.

"W takich chwilach musimy sobie pomagać" - powiedział w opublikowanym na Instagramie filmie bramkarz i kapitan drużyny narodowej Manuel Neuer.

W materiale wideo pojawili się także m.in. inni piłkarze bawarskiego klubu Joshua Kimmich i Leon Goretzka. Wszyscy apelowali do kibiców, aby również włączyli się aktywnie w walkę z pandemią.

W środę kanclerz Angela Merkel oświadczyła w orędziu do narodu, że koronawirus jest największym wyzwaniem dla Niemiec od czasów II wojny światowej.

"To historyczne zadanie - zauważyła Merkel. - Od czasów II wojny światowej nie było wyzwania dla naszego kraju, podczas którego nasza wspólna solidarność byłaby tak ważna".

W Niemczech chorych na wywoływaną przez rozprzestrzeniającego się globalnie koronawirusa chorobę COVID-19 jest już ponad 11 tysięcy, zmarło 28 osób. Na całym świecie zakaziło się ok. 200 tysięcy. 

Dowiedz się więcej na temat: Joachim Loew | reprezentacja Niemiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje