Reklama

Reklama

James Rodriguez poza kadrą Kolumbii na Copa America

James Rodriguez nie znalazł się w kadrze Kolumbii na Copa America oraz mecze eliminacji mistrzostw świata.

Kolumbijska federacja wcześniej napisała w komunikacie, że Rodriguez nie jest w optymalnej dyspozycji i nie jest w stanie reprezentować kraju.

Copa America ma ruszyć 13 czerwca. Kolumbia miała być jednym ze współgospodarzy, ale została pozbawiona tego statusu przez kontynentalną konfederację (CONMEBOL). Powodem decyzji jest napięta sytuacja polityczna w kraju.

Kolumbia ma rozegrać jeszcze przed starem mistrzostw Ameryki Południowej dwa mecze eliminacji mundialu. Na 3 czerwca jest zaplanowane spotkanie z Peru, a pięć dni później z Argentyną.

Reklama

"Może na te dwa spotkania nie byłbym jeszcze w pełni gotowy, ale na pewno na Copa America. Nie rozumiem tej decyzji. Nie akceptuje jej i jest mi przykro. To była dla mnie niespodzianka, gdy usłyszałem od sztabu, że nie mogą na mnie liczyć i życzą mi szybkiego powrotu do zdrowia. Przecież ja już mogę normalnie trenować" - dodał piłkarz.

W komunikacie związku nie sprecyzowano, o jaką kontuzję chodzi, ale Rodriguez już w trakcie sezonu ligowego miał problemy z łydkami. Z tego m.in. powodu król strzelców mundialu 2014 i były zawodnik Realu Madryt opuścił pięć z ostatnich sześciu spotkań Evertonu w Premier League.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje