Reklama

Reklama

Jakub Błaszczykowski dla Szlachetnej Paczki

Jakub Błaszczykowski oprócz tego, że podejmuje wyzwania na boisku, pomaga wygrać w życiu potrzebującym. W tym roku przygotował konkretną pomoc dla małżeństwa z dwójką dzieci z Warszawy.

"Każdego typu prezent daje w życiu dużą radość i satysfakcję. W moim domu też nie było wielkiego dobrobytu, dlatego pamiętam praktycznie każdy mój prezent z dzieciństwa. Kiedy miałem 8 lat, dostałem grę Tetris i udawałem swoje zdziwienie, bo już trzy dni wcześniej znaleźliśmy ją z bratem, jak mama poszła do pracy" - mówi Kuba Błaszczykowski.

Pan Roman i pani Magda wychowują razem dwójkę dzieci. Pan Roman cierpi na miażdżycę i niedawno wrócił ze szpitala po zawale. Pracuje na budowie i utrzymuje całą rodzinę. Pani Dorota dorabia dorywczo, własnoręcznie wykonuje ozdoby świąteczne, które później sprzedaje znajomym. Po odliczeniu kosztów mieszkania i wydatków na lekarstwa rodzinie pozostaje na życie i żywność 117 zł. Dodatkową radością w domu jest Stasia - ptak, którego jako pisklę uratowała pani Magda i zadomowił się u nich na dobre. Pomimo trudnej sytuacji, rodzina radzi sobie i czerpie dużą satysfakcję z własnej samodzielności.

"Życie jest tak skonstruowane i z reguły bywa tak, że jak człowiek wierzy, walczy i oddaje całego siebie, to w pewnym momencie otrzyma taką niespodziewaną pomoc. Chcemy właśnie w ten sposób tym ludziom pomóc - ułatwić im życie, zmniejszyć napór problemów i jakimiś tam drobnymi upominkami umilić życie" - stwierdził Błaszczykowski.

Dobiega końca XIV edycja projektu Szlachetna Paczka, wolontariusze w ten weekend dostarczają paczki do domów rodzin w potrzebie. Mądrą i inspirującą do zmiany pomoc otrzymało 19 579 rodzin w potrzebie. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Trwa liczenie łącznej liczby osób, które przygotowały Paczki i wartości pomocy dla potrzebujących - oficjalne wyniki zostaną podane w poniedziałek.

Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze. W tym roku do projektu włączyli się m. in. papież Franciszek, prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.

Reklama

W Szlachetnej Paczce wciąż możesz zrobić coś dobrego na święta - masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:


Wpłać na Paczkę i spraw, że dotrzemy do kolejnych rodzin w potrzebie - www.szlachetnapaczka.pl
Dołącz do Klubu Wiosna i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok - www.szlachetnapaczka.pl/wip
Wybierz dziecko, które dziś ma porażki szkolne i bądź z nim w najważniejszych chwilach życia - www.akademiaprzyszlosci.org.pl
Zostań liderem Szlachetnej Paczki i spraw, że projekt będzie działał w twoim mieście - www.superw.pl
Pamiętaj o nas przekazując 1 procent podatku - 1 procent na Paczkę ma moc zmieniania świata na lepsze - KRS 00 00 05 09 05
Wyślij SMS o treści Paczka na 75465 (koszt 6,15 zł w tym Vat)

Śledź finał Szlachetnej Paczki na żywo na Facebooku i na specjalnej stronie z wynikami Paczki - www.szlachetnapaczka.pl/wyniki


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama