Reklama

Reklama

Jagiellonia wznowiła przygotowania

Piłkarze Jagiellonii Białystok wznowili po miesięcznej przerwie zajęcia. W planach przygotowań są zgrupowania w Polsce i Turcji. Zawodnicy i działacze lidera Ekstraklasy nie ukrywają, że na wiosnę chcą walczyć o mistrzostwo kraju.

Ekstraklasa - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Reklama

W drużynie Michała Probierza wciąż trwają zmiany kadrowe. W poniedziałek na pierwszych zajęciach nie było Kamila Grosickiego i Rafała Gikiewicza.

Reprezentacyjny skrzydłowy przebywa w Turcji, gdzie ważą się losy jego transferu do zespołu Sivasspor Kulubu. Kluby doszły już do porozumienia, wszystko zależy od decyzji samego Grosickiego.

Barwy klubowe zmienił już za to definitywnie Rafał Gikiewicz. Bramkarz, który w jesiennej rundzie był wypożyczony do OKS 1945 Olsztyn, przeszedł w poniedziałek do Śląska Wrocław - drużyny, w której gra już jego brat bliźniak Łukasz. Prawdopodobnie barwy klubowe zmienią również: Igor Lewczuk, który ostatnio nie miał miejsca w pierwszym składzie, oraz Krzysztof Król, jesienią grający w USA.

Jak powiedziała w poniedziałek dyrektor zarządzający w SSA Jagiellonia Białystok Agnieszka Syczewska, bliska pozytywnego rozwiązania jest sprawa Marcina Burkhardta, wypożyczonego do Jagiellonii z Metalista Charków. Piłkarz otrzymał zgodę na dalsze treningi w Białymstoku, a kluby są bliskie ostatecznego sfinalizowania jego gry w Jagiellonii.

Rywalizację kadrową w drużynie ma wzmocnić przyjście kilku nowych zawodników. Mateusz Siebert, zawodnik francuskiego FC Metz, oraz Krzysztof Łągiewka, ostatnio występujący w Rosji, to obrońcy. Pierwszy z nich jest już w Białymstoku, Łągiewka ma dojechać w najbliższych dniach.

W przekazach medialnych pojawia się też nazwisko napastnika Bartłomieja Grzelaka, który również ostatnio grał w Rosji. Syczewska dodała, że tutaj "kwestia jest otwarta". Wcześniej o przyjściu piłkarza do Jagiellonii mówiono w kontekście odejścia Kamila Grosickiego.

Niewykluczone, że w kadrze już na tę rundę rozgrywek znajdą się też dwaj piłkarze z Czarnogóry. Chodzi o Ermina Seratlicia, o ile dopięte zostaną wszelkie formalności między klubami, oraz Lukę Pejovicia, który podpisał kontrakt obowiązujący od lipca 2011 roku, ale Jagiellonia czyni starania, by móc skorzystać z zawodnika już teraz.

W przyszłym tygodniu zespół wyjedzie na zgrupowanie do Gutowa Małego. 31 stycznia Jagiellonia uda się na obóz przygotowawczy do Turcji, skąd wróci 18 lutego. Zaplanowano tam sparringi z zespołami z Ukrainy, Czech, Białorusi i Rumunii.

Dowiedz się więcej na temat: Jagiellonia Białystok | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje