Reklama

Reklama

Jagiellonia na minizgrupowaniu w Ostródzie

Piłkarze Jagiellonii Białystok wyjechali w środę na 4-dniowe zgrupowanie do Ostródy. Z powodu kontuzji i powołań reprezentacyjnych kadra została uzupełniona przez zawodników z Młodej Ekstraklasy. W sobotę Jagiellonia zagra w Ostródzie z Legią Warszawa.

Mecz czołowych zespołów ubiegłego sezonu Ekstraklasy uświetni otwarcie nowego stadionu w Ostródzie, który powstał z myślą o Euro 2012 i centrum pobytowym dla jednej z reprezentacji - finalistów mistrzostw.

Jagiellonia w czasie przerwy w rozgrywkach ligowych miała trenować w okolicach Białegostoku, ale postanowiła skorzystać z zaproszenia władz Ostródy.

Na zgrupowanie nie wyjechało jednak wielu zawodników pierwszego składu, których wykluczyły kontuzje lub powołania do reprezentacji narodowych. Dlatego w kadrze nie ma m.in. Tomasza Frankowskiego (asystenta selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy), reprezentantów młodzieżówki: Jakuba Słowika, Tomasza Kupisza i Łukasza Tymińskiego. Nie pojechali też do Ostródy, m.in. reprezentant Czarnogóry Marko Cetkovic oraz Armenii Robert Arzumanian.

Reklama

Tuż przed zamknięciem okienka transferowego Jagiellonia pozyskała dwóch młodych piłkarzy z zagranicy z nadzieją, że w przyszłości będą wzmocnieniem drużyny. Z Torpedo Kutaisi wypożyczony został 18-letni defensywny pomocnik, Gruzin Merabi Gigauri. Drugim zawodnikiem na tę samą pozycję jest 21-letni Kolumbijczyk Roger Canas, wypożyczony z Sibiru Nowosybirsk. Obaj gracze znaleźli się w kadrze na wyjazd do Ostródy.

Do ŁKS Łódź został za to wypożyczony Mladen Kascelan. W tym sezonie pomocnik z Czarnogóry nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszej "jedenastce" Jagiellonii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL