Reklama

Reklama

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-11 "MURAPOL CUP" Puchar Henryka Reymana

W dniach od 1 do 3 czerwca odbędzie się IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-11 "MURAPOL CUP" Puchar Henryka Reymana zorganizowany przez Akademię Piłkarską 21.

Dzięki staraniom Akademii w ubiegłym roku gościliśmy w Krakowie najlepsze polskie zespoły, a także ekipy Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Everton FC, SV Heerenveen, Willem II i Slavii Praga. Warto dodać, że w latach poprzednich zaprezentowały się już w Krakowie zespoły Leeds United FC i Borussi Dortmund. Turniej spotkał się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno u samych uczestników, jak i kibiców, którzy obserwowali zmagania młodych zawodników.

Ideą rozgrywek jest propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im zdobywania doświadczenia w czasie gier z najlepszymi europejskimi drużynami.

W tym roku, w dniach 1-3 czerwca, zostanie rozegrana już IV edycja tej wspaniałej imprezy. Turniej zostanie rozegrany na obiektach J&J Sport Center w Krakowie, przy ulicy Winnickiej 40. Warto jednak zaznaczyć, iż dzięki uprzejmości władz Wisła Kraków S.A., uroczysta ceremonia losowania grup oraz prezentacja zespołów odbędzie się na stadionie miejskim im. Henryka Reymana, na którym, na co dzień rozgrywają swoje mecze zawodnicy krakowskiej Wisły.

W turnieju wystartuje 10 zespołów (chłopcy z rocznika 2002 i młodsi) pięć zespołów z Polski oraz pięć zza granicy. Obok gospodarzy, zespołu Akademii 21, oraz młodych piłkarzy krakowskiej Wisły swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa, Celtiku Glasgow, Leeds Utd, Cardiff FC, Slavii Praga oraz Szachtara Donieck.
 
Uczestnicy krakowskiego turnieju mają nie tylko okazję konfrontacji swoich umiejętności w walce z rówieśnikami z różnych krajów, ale i poznania najpiękniejszych zabytków Krakowa i jego okolic. Wycieczka po Krakowie czy wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce to stałe punkty imprezy organizowanej w naszym mieście od czterech lat przez Akademię Piłkarska 21. Nasz turniej to rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa tak na, jak i poza boiskiem piłkarskim.

Bez wątpienia jedną z atrakcji turniejowych jest rozgrywany w czasie trwania imprezy "Mecz Gwiazd".  Swoją obecnością zaszczycili nas już w ubiegłych latach: Tomasz Frankowski, Mirosław Szymkowiak, Radosław Majdan, Tomasz Kłos, Marcin Kuźba, Marek Koźmiński, Kazimierz Węgrzyn, Artur Sarnat, Krzysztof Bukalski, Mariusz Jop, Bogdan Zając...

Honorowy patronat nad turniejem objął prezes PZPN Zbigniew Boniek, który zobowiązał się, że podczas gier finałowych oraz na ceremonii zakończenia turnieju pojawi się kilku reprezentantów Polski przygotowujących się w tym czasie w Krakowie do meczu z Liechtensteinem.

Głównym Sponsorem turnieju od dwóch lat pozostaje ogólnopolski deweloper Murapol S.A.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców piłkarskich na obiekty w Skotnikach!

Reklama

Program turnieju:


1 czerwca 2013 - przyjazd zespołów do Krakowa, zakwaterowanie w hotelu
20.00 zwiedzanie stadionu Wisły Krakow połączone z uroczystym losowaniem grup turniejowych
2 czerwca 2013 - gry eliminacyjne (ośrodek J&J Sport Center, 9.00 - 14.00)
16.00 wizyta na meczu T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
w przerwie meczu uroczysta prezentacja uczestników turnieju na płycie boiska
3 czerwca 2013 - gry finałowe (ośrodek J&J Sport Center, 9.00 - 13.00)
"Mecz Gwiazd"
uroczyste zakończenie turnieju (około godz.13.30)
Finał turnieju planujemy rozegrać około godz.12.20

Dowiedz się więcej na temat: Akademia Piłkarska 21

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje