Reklama

Reklama

II liga: Jutro wszystko jasne?

W środę 16 lipca PZPN ma podjąć decyzje dotyczące licencji dla klubów II-ligowych. Ponieważ Pogoń Lesa Gondora najprawdopodobniej jej nie otrzyma - w lidze zwolni się jedno miejsce, na co liczą działacze Tłoków Gorzyce.

Pojawiła się jednak nieoficjalna informacja, że PZPN może przyznać miejsce w II lidze jednemu z wicemistrzow III ligi - klubowi, który ponoć już teraz spełnia wszelkie warunki na otrzymanie II-ligowej licencji.

O "wolnym" miejscu w II lidze mówiono od dawna - spekulowano jednak, że może je zająć zwycięzca meczów barażowych z udzialem wszystkich wicemistrzów II-ligi lub najlepszy ze spadkowiczów - czyli Tłoki. Jeśli jednak ta nieoficjalna informacja potwierdzi się - oznaczałoby to, że PZPN nie liczy się absolutnie z wynikami uzyskanymi na boisku. "Kasa, misiu, kasa" - jak mawiał były selekcjoner naszej wspaniałej reprezentacji od czasów którego zaczęła się tejże reprezentacji degrengolada. Oto najnowsze informacje Z II-ligowych klubów.

Reklama

Zagłębie Lubin - "Ścisła" kadra trenuje na Węgrzech, w Lubinie zaś trenuje pozostała część zawodników. Na testach pojawił się Mierzejewski. Radżius ma propozycję z ligi rosyjskiej

Pogoń - Dymkowskiemu nie odpowiadają warunki zaproponowane przez Aarau. Jutro będzie rozmawiał z Antonim Ptakiem w sprawie przejścia do szczecińskiego "superteamu". Z zespołem trenuje Pilarz (Radomsko), któremu nie udały się testy w Łęcznej. Coraz blizszy podpisania kontraktu jest "wolny" zawodnik - R. Biliński (Pogoń).

ŁKS - nie wieść o przejęciu Polaru przez Śląsk w ub. tygodniu do Wrocławia wrócił testowany Pawlak. Poniewaz jednak nic z tego nie wyszło - zawodnik chyba przyjedzie znów do Łodzi. Coraz bliższy jest transfer Bolimowskiego (Unia Skierniewice). W Łodzi trenuje tez Fabianowski (Stalowa Wola). Żebrowski jest kolejnym piłkarzem, który nie przyjął obniżonych stawek kontraktowych. Zawodnik zamierza wrócić do Szczecina. Z ŁKS trenuje też Sobkowicz (Piotrcovia), który nie chce przenosić się do Szczecina. Na stadionie zamontowano nowe oświetlenie.

Aluminium - z zespołem trenuje obrońca J. Wysocki (GKS/Dospel)

KSZO - trener Palik chce przetestować Marcina Majewskiego (Ceramika)

Podbeskidzie - z zespołem trenują bramkarze Mańka (Arka) i Merda (Odra Opole) oraz Paluszek (Wisła II Kraków)

Piotrcovia - Ptak "zastępuje" Piotrcovię drużyną ŁKS Ptak (grającą aktualnie w B-klasie). Wystartuje ona jednak prawdopodobnie o szczebel wyżej. A zatem kibice z Piotrkowa zamiast meczów II-ligi obejrzą piłkę w A-klasowym wydaniu.

Ruch - testowany jest napastnik Bajera (dawniej Arka, ostatnio II liga grecka). Rozwiązano kontrakt z Łaszą Rechiaszwilim. - Mimo niewatpliwych umiejetności piłkarskich nie pasował mentalnie do drużyny. Dziwny to był człowiek - twierdzi prezes Rogala.

Cracovia - zrezygnowano z Radziwona i Uzome. Pozostali testowani zawodnicy nadal trenują z klubem. 17 lipca Cracovia jedzie na obóz. Trener Stawowy zabierze tylko tych zawodników, których widzi w kadrze.

Polar - trener Urbanek ma 26 zawodników do dyspozycji. W środę zespoł jedzie na obóz do Świeradowa.

Jagiellonia - zrezygnowano z testowanych Wojtkielewicza, Pachowicza i Boguskiego. Zespół wyjeżdża na obóz do Dębicy

Piast - testowany jest Michał Bachor (MKS Kędzierzyn-Koźle), zrezygnowano z Harazima (rezerwy GKS Katowice)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje