Reklama

Reklama

Idea Ekstraklasa na start!

Nawet słońce z logo nowego sponsora ekstraklasy nie rozmroziło śniegu na ligowych stadionach i tylko dwa spotkania z 14. kolejki oraz jedno z 16. zostaną rozegrane w ciągu najbliższych trzech dni.

Nowa liga

Już na starcie liga pod nową nazwą Idea Ekstraklasa doznała pierwszej porażki. Dla 38-milionowego państwa w Unii Europejskiej przegrana z zimą to wstyd. Tylko trzy polskie stadiony mają podgrzewaną płytę boiska (Groclin, Legia, Wisła), a na pozostałych - jak mawia Mateusz Borek - placach gry zalegają zwały śniegu. Najważniejsze, żeby Idea Ekstraklasa wyciągnęła solidne wnioski z tej pierwszej porażki, bo kibice kolejnych mogą nie wybaczyć.

Nigdy w swojej bogatej historii polska liga nie miała sponsora tytularnego. Od tej rundy PTK Centertel, operator telefonii komórkowej IDEA będzie sponsorem klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po kątach mówi się, że pieniędzy z tego kontraktu nie będzie za wiele, ale w tym miejscu należy posłużyć się przysłowiem, że "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu". Dla wielu klubów pieniądze od Idei są ostatnią deską ratunku. Liczymy, że prezesi tych klubów nie wydadzą całej puli na wygórowane pensje piłkarzy, ale mądrze je zainwestują. Mamy zatem nową ligę, nowe logo, nowy motyw muzyczny i nowego sponsora ekstraklasy. Jednym słowem nową ligę!

Reklama

Stary faworyt

Prawie wszystko nowe, ale wciąż stary faworyt rozgrywek. Wszyscy ankietowani przez INTERIA.PL ludzie z branży piłkarskiej, poproszeni o wytypowanie mistrza Polski bez wahania odpowiadali - Wisła Kraków. Czyż rozgrywki nie stają się nudne, gdyż już na ich półmetku znany jest zwycięzca? Przecież kibice z Krakowa nie będą przeżywali żadnych emocji tej wiosny. Owszem, wybiorą się na mecz, aby zobaczyć jak Wisła gromi kolejnych rywali po 3:0 lub 4:0, ale obcy im będzie dreszczyk emocji.

Co innego w Warszawie i Grodzisku. Większość ankietowanych przez INTERIA.PL właśnie drużyny Groclinu i Legii - w różnej kolejności - typowała na drugi stopień podium. "Skoro są jeszcze szanse matematyczne, to będziemy do końca wierzyć w sukces" - stwierdził Marek Saganowski podczas czata z INTERIA.PL i "Super Expressem". Jako tzw. czarnego konia, czyli niespodziankę rundy wiosennej fachowcy piłkarscy typowali Amikę Wronki lub Cracovię. Do spadku faworyt jest jeden - GKS Katowice, gdzie emocje będą zupełnie inne i zdecydowanie silniejsze niż w pozostałych klubach.

Te same nadzieje

Przystępując do nowych rzeczywistości, a taką bez wątpienia jest Idea Ekstraklasa lubimy wyrażać swoje nadzieje. Również portal INTERIA.PL ma swoje, do których należą:

- nadzieja, że niebawem stopnieje śnieg i już w 15. kolejce odbędą się wszystkie mecze

- nadzieja na czystą grę, bez kolejek cudów

- nadzieja na mecze, w których piłkarze nie obstawiają u bukmacherów wyników swoich spotkań

- nadzieja na rzetelne i sprawiedliwe sędziowanie

- nadzieja na piłkę piękną, wspaniałą, z dużą liczbą bramek i parad bramkarskich

- nadzieja na poprawę warunków na stadionach dla kibiców

- nadzieja na lepszy cattering na obiektach, w miejsce gumowych kiełbasek i suchego popcornu

- nadzieja na lepsze warunki do pracy dla dziennikarzy, którym padający deszcz zalewa laptopy

- po prostu nadzieja na Idealną Ekstraklasę...

Idea Ekstraklasa w INTERIA.PL

Jak zawsze portal INTERIA.PL przygotował dla kibiców piłki nożnej wiele atrakcji. Już piąty rok będziemy dla Was relacjonowali na żywo wszystkie mecze 1. i 2. ligi. Takiej oferty nie ma żaden portal.

Dla wszystkich miłośników piłki nożnej przygotowaliśmy również wspaniałą grę, w której do wygrania jest pięć samochodów!!! Takich nagród w polskim Internecie jeszcze nie było. Zapraszamy do grania w Ligę Kibiców, bo cztery Fiaty Stilo i Alfa Romeo 147 czekają na nowych właścicieli. www.ligakibicow.interia.pl

Tradycyjnie już po każdej kolejce będziemy prezentowali Asów i Cieniasów. Już nie możemy się doczekać na pierwszego Asa w 2005 roku i życzmy sobie kłopotów ze znalezieniem kompletu Cieniasów.

Na koniec przygotowaliśmy niespodziankę. W każdej kolejce, po jednym z meczów, razem z redakcją CANAL+ będziemy przeprowadzali czata z zawodnikami dwóch drużyn. Nasz nowy cykl, który nazwaliśmy CZAT PO GWIZDKU zaczniemy już w sobotę po meczu Wisła Kraków - GKS Katowice. Kto będzie naszym gościem? Przekonacie się około godz. 20:30 w sobotę. Już dziś gorąco zapraszamy, na CZAT PO GWIZDKU.

Wszystkim kibicom życzmy wielu emocji i wrażeń, a także wygrania głównych nagród w Lidze Kibiców.

Redakcja sport.interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama