Reklama

Reklama

Hutnik Kraków w II lidze. "Kibice powinni dać na mszę"

​Nie milkną echa decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej, który uznał, że nie tylko Motor Lublin, ale także Hutnik Kraków awansują do II ligi. Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej sugeruje, że krakowscy kibice powinni zamówić... mszę.

To byłby jeden z największych skandali w polskiej piłce ostatnich miesięcy. Według oficjalnej tabeli to Hutnik Kraków był liderem III ligi grupy IV, ale po przedwczesnym zawieszeniu rozgrywek awansował... Motor Lublin.

Powód? Lubelski Związek Piłki Nożnej uznał, że ważniejszy od meczu bezpośredniego jest bilans bramkowy, a to promowało Motor.

W tej sytuacji do gry wszedł PZPN i naprawił krzywdę, jaka spotkała Hutnika Kraków decydując, że awansują oba zespoły (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Reklama

Decyzję wydała Komisja ds. nagłych PZPN, ale Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki postanowił napisać z imienia i nazwiska kto stał za korzystnym dla krakowian rozstrzygnięciem.

"Sympatykom Hutnika KRK do sztambucha nazwiska 6 sprawiedliwych, którzy zatrzymali lubelski miecz, spadający na ich klub: Z. BONIEK, J.Bednarek, M.Koźmiński, C.Kulesza, E.Nowak, A.Padewski" - wymienił prezesa oraz wszystkich wiceprezesów PZPN Niemiec.

Przy okazji prezes małopolskiego ZPN pozwolił sobie na małą sugestię w stronę kibiców Hutnika. "Zaleca się danie na mszę za ich zdrowie u Cystersów w Mogile..." - napisał Niemiec.

Władze Hutnika mogą czuć się potraktowane sprawiedliwie. Teraz muszą zrobić wszystko, aby sprostać wymogom licencyjnym, które w zawodowej lidze są znacznie wyższe.

- Zakasujemy rękawy i bierzemy się do roboty. Musimy powrócić do rozmów z miastem, które rozpoczęliśmy po zakończeniu rozgrywek. Określiliśmy już harmonogram prac dostosowujących stadion do wymogów II ligi i liczę, że teraz wrócimy do tematu - podkreśla Trębacz w rozmowie z Interią.

- Mamy podpisane zobowiązanie pana Krzysztofa Kowala, dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej, który wielokrotnie podkreślał, że jeśli będzie potrzeba dofinansowania naszego stadionu pod kątem licencyjnym, to on jest jak najbardziej na "tak" - dodaje prezes Hutnika.

PJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama