Hiszpania - Kolumbia 2-2 w meczu towarzyskim

W towarzyskim meczu piłkarskim w Murcii reprezentacja Hiszpanii zremisowała 2-2 (1-1) z Kolumbią.

Gospodarzy przed porażką uchronił rezerwowy Alvaro Morata - zawodnik Realu Madryt ustalił wynik spotkania w 87. minucie.

Morata błysnął w reprezentacji, choć w klubie ze stolicy gra mało i coraz głośniej mówi się o możliwości jego odejścia z "Królewskich". Morata ma być niezadowolony z pozycji, jaką ma w drużynie Zinedine'a Zidane'a.

Hiszpanie wyszli na prowadzenie w 22. minucie za sprawą Davida Silvy (wykorzystał podanie Pedro), ale dziesięć minut po przerwie już przegrywali 1-2.

Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Edwin Cardona, a prowadzenie gościom dał w 55. minucie Radamel Falcao, celnie główkując po rzucie rożnym Jamesa Rodrigueza.

Falcao zdobył 26. bramkę w reprezentacji, której jest teraz najlepszym strzelcem.

Oba zespoły wystąpiły w mocnych składach. W ekipie gospodarzy w pierwszej jedenastce zagrali m.in. Andres Iniesta, Gerard Pique, Jordi Alba, Silva i Pedro, a w reprezentacji Kolumbii m.in. król strzelców MŚ 2014 Rodriguez oraz Falcao, David Ospina i Juan Cuadrado.

WS

Hiszpania - Kolumbia 2-2 (1-1)

Bramki: dla Hiszpanii - David Silva (22.), Alvaro Morata (87.); dla Kolumbii - Edwin Cardona (39.), Radamel Falcao (55.).