Reklama

Reklama

Hans-Juergen Doerner nie żyje. Miał 70 lat

Niemieckie media poinformowały o śmierci Hans-Juergena Doernera - byłego piłkarza Dynama Drezno i reprezentacji NRD. Miał 70 lat.

Doerner z drużyną z Drezna związany był przez całą zawodową karierę. Trzy razy wybierano go w NRD piłkarzem roku. W reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów z czasów słusznie minionych zagrał aż sto razy.

W 1976 roku, w Montrealu sięgnął po złoty medal igrzysk. W finale imprezy NRD pokonały wtedy Polskę, 3-1. 

Po zakończeniu piłkarskiej kariery pracował jako trener. Początkowo był szkoleniowcem kadry U-21 NRD, a po zmianach ustrojowych przejął tę posadę w zjednoczonych Niemczech. W późniejszych latach prowadził m.in. Werder Brema. Od 2013 roku był członkiem rady nadzorczej Dynama Drezno. Należał do "galerii sław" niemieckiej federacji.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL