Reklama

Reklama

Hajto: Z Janasem nie mam konfliktu

- Cóż, my piłkarze jesteśmy tylko marionetkami. To trenerzy decydują przecież o obsadzie i nic na to nie poradzę. Oczywiście, że jestem rozczarowany, że tak dobrze rozpocząłem z kadrą eliminacje do mistrzostw świata, ale nie dane mi jest ich dokończyć - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" Tomasz Hajto, który nie otrzymał powołania do reprezentacji Polski na mecze z Austrią i Walią.

- Od meczu z Azerbejdżanem nikt się ze mną nie kontaktował, nikt nie podał mi pomocnej dłoni - dodał doświadczony obrońca.

- Kilka razy przeczytałem o sobie kilka krytycznych uwag w prasie i to mnie bardzo zabolało. Ale z Janasem nie mam żadnego konfliktu. Nie dogaduję się za to z jego asystentem Maciejem Skorżą. On nie lubi tego, że mam swoje zdanie, co zresztą powiedziałem mu w rozmowie w cztery oczy. To młody i ambitny trener, ale ja grałem w reprezentacji więcej meczów, niż on siedział na ławce jako asystent. A przecież wszystkiego nie da się nauczyć z książek - stwierdził Hajto, który zbiera znakomite recenzje w angielskiej prasie za występy w Southampton.

Reklama

- Z aklimatyzacją nie miałem żadnych problemów. Można powiedzieć, że podniosłem się tu z kolan. Cała drużyna mnie akceptuje i szanuje. Zagrałem we wszystkich dotychczasowych i ligowych i pucharowych spotkaniach i cieszę się, że trener bardzo mnie chwali - podkreślił.

- Trener Janas często powtarzał, że u niego w drużynie grają tylko ci, którzy mają miejsca w klubowych jedenastkach. Nie chcę krytykować moich kolegów z reprezentacji i nigdy tego nie robię, ale jak widać zasada trenera nie dotyczy wszystkich piłkarzy - nie kryje rozgoryczenia Hajto.

- Jacek Bąk i Tomasz Kłos to moi serdeczni koledzy, ale nie jestem od nich gorszy. W klubie gram na prawej obronie, Mówi się, że w kadrze nie ma na tej pozycji alternatywy dla Marcina Baszczyńskiego. Moim zdaniem nasze umiejętności są podobne, ale najgorsze, że to nie one decydują o powołaniach do kadry - podkreślił Hajto.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy