Reklama

Reklama

Guus Hiddink: Nie reaguję na plotki o moim zwolnieniu

Holendrzy rozgromili Łotwę 6-0 w eliminacjach Euro 2016, ale selekcjoner Guus Hiddink nie może być spokojny o swoją posadę. Pojawiły się plotki, że ten doświadczony szkoleniowiec zostanie zwolniony przed kolejnym meczem "Oranje" w marcu 2015 roku.

Hiddink przed meczem z Łotwą zadeklarował, że poda się do dymisji jeśli, jego podopieczni nie wygrają tego spotkania. Efektownym zwycięstwem Holendrzy uratowali posadę selekcjonera. Na jak długo? Nastroje w Kraju Tulipanów nieco się poprawiły, ale do euforii jeszcze daleko. Holendrzy pod wodzą Hiddinka wygrali zaledwie dwa z sześciu spotkań. Z tego też powodu nie milkną spekulacje na temat przyszłości selekcjonera.

"Skupiałem się na meczu z Łotwą i wygraliśmy go" - powiedział Hiddink. "Teraz to jest najważniejsze. Nie reaguję na pytanie, czy będę jeszcze trenerem Holandii w marcu przyszłego roku. Nie potrafię na nie odpowiedzieć" - podkreślił 68-letni szkoleniowiec.

"W meczu z Łotwą pokazaliśmy, że możemy rozegrać wspaniałe zawody. Miałem wątpliwości co do obrony, ale w ataku byliśmy świetni" - stwierdził.

W ataku Hiddink postawił na duet napastników - Robin van Persie i Klaas-Jan Huntelaar. Obaj strzelili w sumie trzy gole. "Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Van Persie i Huntelaar udowodnili, że mogą grać razem" - zakończył Hiddink.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela grupy A eliminacji Euro 2016


Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Holandii | eliminacje Euro 2016 | Guus Hiddink

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama