Reklama

Reklama

Guńko zastąpił tymczasowo Karpina w Spartaku Moskwa

38-letni Dmitrij Guńko będzie opiekował się tymczasowo piłkarzami Spartaka Moskwa po tym, jak we wtorek zwolniony został z funkcji szkoleniowca Walerij Karpin. Dotychczas był jednym z jego asystentów.

W środę Guńko został przedstawiony zawodnikom. Przyczyną zwolnienia Karpina, który od kwietnia 2009 roku pracował w stołecznym klubie na różnych stanowiskach, były słabe wyniki sportowe osiągane w ostatnim czasie przez drużynę.

Jak powiedział dziennikarzom generalny dyrektor klub Roman Aschabadze, Guńko będzie pełnił obowiązki trenera do momentu znalezienia nowego szkoleniowca.

Na giełdzie potencjalnych następców Karpina pojawiło się w związku z tym nazwisko Stanisława Czerczesowa, który pracuje permskim Amkarze, a wcześniej opiekował się czerwono-białymi.

Reklama

Urodzony w Moskwie 1 marca 1976 roku Guńko jest wychowankiem Spartaka. Grał w obronie w jego rezerwach, a także w Tiumeniu, Spartaku Czukotka, Arsenale Tuła i włodzimierskim Dynamie. Karierę trenerską w Spartaku rozpoczął w 2008 roku od pracy z młodzieżą. Pod jego wodzą klub dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju w kategorii juniorów.

Od stycznia 2013 roku Guńko był członkiem sztabu Karpina.

Spartak, po 21 kolejkach, z dorobkiem 40 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Lokomotiwu Moskwa traci cztery, a do Zenitu Sankt Petersburg - jeden.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje