Reklama

Reklama

Guardiola chciał zostać selekcjonerem reprezentacji Anglii

Pep Guardiola chciał przejąć prowadzenie reprezentacji Anglii, ale nie zgodził się na to szef angielskiej federacji - twierdzi dailymail.co.uk.

Guardiola był zainteresowany pracą na Wyspach, gdy dymisję z funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii nieoczekiwanie złożył Fabio Capello.

Szef brytyjskiego futbolu David Bernstein odrzucił jednak taką możliwość, bo uznał, że trenerem angielskiej kadry powinien być przedstawiciel tamtejszego futbolu a nie obcokrajowiec.

Tak też się stało. W maju 2012 roku nowym selekcjonerem został Roy Hodgson. On też poprowadził angielską drużynę podczas finałów Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Reklama

Guardiola, uznawany za jednego z najlepszych trenerów piłkarskich, w kwietniu 2012 roku ogłosił, że odchodzi z Barcelony, która pod jego wodzą była najlepszym zespołem klubowym świata. Po tym, jak angielska federacja nie podjęła z nim rozmów w sprawie objęcia posady trenera kadry, zrobił sobie roczne wakacje, a w lipcu 2013 roku rozpoczął pracę w Bayernie Monachium.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy