Reklama

Reklama

Grzegorz Krychowiak wrócił do Hiszpanii. Gorzka pigułka, koszmarne sparingi Polaka

Polski pomocnik Grzegorz Krychowiak w trakcie przerwy pomiędzy sezonami zmienił barwy klubowe przenosząc się do Arabii Saudyjskiej. Wraz z nowym klubem Al Shabab rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu na zgrupowaniu w Hiszpanii. Tam musiał przełknąć gorzką pigułkę i prawdę o formie swojej i nowej drużyny.

W ostatnich miesiącach "Krycha" kilkukrotnie zmieniał pracodawcę. Wybuch wojny w Ukrainie sprawił, że jego rosyjska przynależność klubowa stanęła pod znakiem zapytania. Reprezentant Polski trafił do AEK Ateny, ale po zakończeniu sezonu rozpoczął poszukiwania od nowa.

Grzegorz Krychowiak piłkarzem Al Shabab. Wysokie zarobki Polaka

Wybrał egzotyczny arabski kierunek i trafił do Al Shabab. Skusiły go między innymi wysokie zarobki w postaci 3,5 miliona euro. 32-latek obecnie stara się wpasować w zespół, ale przychodzi mu to z trudnością. Ekipa z Rijady przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie jej wszelkie braki obnażyły ostatnie sparingu.

Reklama

W pierwszym z nich, co prawda udało się Saudyjczykom zremisować 2-2 z trzecioligowym Alegciras, ale Krychowiak nie popisał się. W 74. minucie otrzymał czerwoną kartkę osłabiając swoją drużynę. W kolejnym towarzyskim spotkaniu Polak trzymał już nerwy na wodzy, ale ten mecz Al Shabab przegrało wysoko aż 0-6 z Celtą Vigo.

Czytaj także: Lewandowski zrobił show! Pedri: To była rozkosz grać z nim!

Forma polskiego pomocnika jest daleka od tego, co kiedyś prezentował na Półwyspie Apenińskim. Największą renomę zyskał występując w barwach Sevilli. Obecnie eksperci mają wątpliwości, czy grający na peryferiach "poważnego" futbolu Krychowiak powinien mieć szansę na występ w kadrze narodowej na mundialu w Katarze.

Reklama

Reklama

Reklama